Barcode: 0850397004224
Apples + strawberries fruit bar
by That's It
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 62.9 g |
| of which sugars | 48.6 g |
| Fiber | 11.4 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Apples, strawberries.
Related Products in Snacks
Honey graham crackers, honey
D NOVA 4
Original apple sauce
B NOVA 4
Salted party peanuts
D NOVA 3
Barbecue flavored potato chips, barbecue
E NOVA 4
Unsweetened apple sauce
A NOVA 1
Original apple sauce
C NOVA 4
Salted spanish peanuts, salted
D NOVA 3
Honey roasted peanuts, honey roasted
D NOVA 4
Cake cups
C NOVA 4
Cinnamon graham crackers, cinnamon
D NOVA 4
Unsalted tops saltine crackers
C NOVA 4
Unsweetened apple sauce, unsweetened
A NOVA 1