Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 124.0 kcal |
| Fat | 4.4 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 20.4 g |
| of which sugars | 15.9 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apples (calcium ascorbate [added to maintain freshness and color]), low fat vanilla yogurt (cultured pasteurized grade a lowfat milk, sugar, modified corn starch, kosher gelatin, natural flavor, potassium sorbate added to maintain freshness, vitamin a acetate, vitamin d3), trail mix (cashews [cashews, non gmo canola oil, salt], caramel bits [sugar, corn syrup, liquid sugar, skim milk, palm oil, butter {cream, salt}, salt, mono and diglycerides, natural flavor, soy lecithin {as an emulsifier}], chocolate chips [sugar, cocoa butter, whole milk powder, chocolate liquor, soy lecithin {as an emulsifier}, vanilla extract], almonds, [almonds, non gmo canola oil, salt], cranberries [cranberries, sugar, sunflower oil]).
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Chocoladeletter Melk
Party Mix Origina
Chio
De heer, chocolade reep puur
De Heer
Glacé
Echte Enkhuizer
Chio Popcorn Zout
Chio
Kerstkransjes
Baronie
Filled chocolate eggs
Easter Moments
pinda knabbels
millies
Kaas Knabbels
Millies
genieten my DeHeer OUR RISE SINDS 1896 joy BEDANK
De Heer
Dugadoo's
Chio