Barcode: 0007078411232
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.7 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples, sugar, water, cinnamon, ascorbic acid (to maintain color).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Exceptional Strawberry Conserve
Asda
D NOVA 4
Multi grain seeded crispbreads
Duchy Originals from Waitrose
A NOVA 3
Special Flakes
Waitrose
NOVA 3
Fruit & Fibre Wheat Flakes
Waitrose
C NOVA 4
Seeded Ancient Grains Bread
No. 1 Waitrose
NOVA 3
Berry Museli
Waitrose
NOVA 4
Nutty Muesli
Waitrose
E NOVA 1
Swiss Style Muesli
Asda
A NOVA 4
Waitrose 100% Crunchy Peanut Butter
Waitrose
A NOVA 1
Cocopops
Waitrose
NOVA 4
High Protein Porridge
Waitrose
B NOVA 4
Essential Waitrose Rice Pops
Essential Waitrose
C NOVA 3