Barcode: 0021130320202
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 79.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 15.7 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples, high fructose corn syrup, water, cinnamon, ascorbic acid (vitamin c), natural cinnamon flavoring.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Potato Buns
Trader Joe's
C NOVA 4
Rice Paper
Unknown
Green Tea With White Tea
Celestial Seasonings Inc.
B NOVA 4
Toaster Round
Minnie Marie Bakers Inc.
E NOVA 4
Tricolor cheese tortellone
D NOVA 3
Sourough Boles
Trader Joe's
C NOVA 3
Polenta
Trader Joe's
C NOVA 4
Guava jelly
Hawaiian Sun, Hawaiian Sun Products Inc.
D NOVA 4
Pink Lady Apple Chips
Trader Joe’s
C NOVA 4
Awrey's, Jalapeno Cornbread Toaster Round
Minnie Marie Bakers Inc.
E NOVA 4
Guava Jam
Hawaiian Sun, Hawaiian Sun Products Inc.
D NOVA 4
Guava Jelly
Hawaiian Sun, Hawaiian Sun Products Inc.
D NOVA 4