Barcode: 0041268120093
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 78.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.5 g |
| of which sugars | 16.4 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples, corn syrup, high fructose corn syrup, sugar, water, cinnamon, natural flavor, ascorbic acid (vitamin c) or erythorbic acid (to maintain color).
Additives
e315
Related Products in Snacks
Chocolat lai ass de pâques
Abtey
E NOVA 4
Chocolat fourré liqueur Tequila Vodka
Abtey
E NOVA 4
Liqueurs de Sélection
Abtey
E NOVA 4
Chocolat fourré liqueur Mojito
Abtey
E NOVA 4
Chocolats noirs à la liqueur (cointreau)
Chocolaterie Frederic
E NOVA 4
Tablette en chocolat au lait avec des noisettes caramélisées
Abtey
E NOVA 4
Lulu le lapin
E NOVA 4
Lapin decoré et ses 3 parapluies chocolat Lait
E NOVA 4
L'Original chocolat fourré liqueur
Abtey
E NOVA 4
Lapin de Pâques
Abtey
E NOVA 4
Chocolat fourré liqueur Royal des Lys
Abtey
E NOVA 4
Père Noël au ChoViva
Abtey,Choviva
E NOVA 4