Barcode: 0011110819222
Applesauce Classic Apple
by Kroger
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 10.6 g |
| of which sugars | 9.7 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples, water, ascorbic acid (vitamin c).
Related Products in Snacks
Choco stick tout chocolat
Auchan
E NOVA 4 Eco-Score D
Restaurant Style Tortilla Chips
Lucerne
NOVA 3 Eco-Score B
Galettes flocons d'avoine chocolat
Auchan
E NOVA 4 Eco-Score D
Assortiment de biscuits
Pouce
E NOVA 4 Eco-Score D
Tartelettes choco noisette
Auchan
E NOVA 4 Eco-Score D
Petites barres au lait x24
Auchan
E NOVA 4 Eco-Score D
Tartelettes abricot
Auchan
E NOVA 4 Eco-Score C
Kidy milk
Auchan
E NOVA 4 Eco-Score C
Arôme fleur d'oranger
Auchan
NOVA 4
Pain d'épices au miel bio
Auchan, Auchan Bio
D NOVA 4 Eco-Score A
Biscuits Pâte à tartiner noisette
Pouce
E NOVA 4 Eco-Score D
Premium Milk & Dark Chocolate Covered Almonds
Trader Joe's
E NOVA 4 Eco-Score E