Barcode: 0015654001068
Applesauce Natural
by Mott's
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
kosher
no added sugar
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.1 g |
| of which sugars | 8.9 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples, water, ascorbic acid (vitamin C).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Passierte Tomaten
K-Bio
A NOVA 1
Kidney Bohnen klein
K-Classic
B NOVA 3
Cashewkerne mit echter Vanille
K Favourites, Kaufland
D NOVA 4
Фъстъци печени и осолени
K Classic
C NOVA 3
Macadamia geröstet & gesalzen
Kaufland K-classic
D NOVA 3
Gnocci
K-Bio, Kaufland
C NOVA 3
Passata Rustica passierte Tomate
K-Classic
A NOVA 3
Kaufland Classic Stapel Chips Chili Style
Kaufland Classic
D NOVA 4
Tomaten Passierte Tomaten
K-Classic, Kaufland, Kaufland Classic
A NOVA 3
Pflaumen
Kaufland K-classic
C NOVA 3
Cashewkerne Mit Kakao Verfeinert
K Favourites, Kaufland
E NOVA 4
Geschälte Tomaten in Tomatensaft
K-Classic, Kaufland Classic
A