Barcode: 0003003410535
Applesauce, original
by Giant Eagle
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.8 g |
| of which sugars | 15.1 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apples, high fructose corn syrup, corn syrup, water, ascorbic acid (to maintain color).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ungeschwefelt
SUN SNACK, null
D
Cocos en morceaux
Sun Snack
D NOVA 1
Amandes Curry
Sun Snack
D NOVA 3
Trockenfrüchte + Nüsse
D NOVA 1
Melon en morceaux
Sun Snack
D NOVA 3
Amandes fumées
Sun Snack
D NOVA 4
Superfood - Mix
Bio
D NOVA 3
Mélange de fruits
Sun Snack
C NOVA 3
Kiwi en tranches
Sun Snack
D NOVA 3
Organic Dates of Tunisia
Sun Snack
D
Sweet and Sour
Sun Snack
E NOVA 3
Sun Snack Cranberries entières
Sun Snack
NOVA 3