Barcode: 0085239044353
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.6 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.4 g |
| of which sugars | 14.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apple puree (apples, ascorbic acid [to promote color retention]), apple juice concentrate.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crunchy Honey Oats Cereal
Great Value
C NOVA 4
Sweet Tea
Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
Great value, apple blasts, sweetened multi-grain cereal
Great Value
E NOVA 4
Chocolate Chip Cookies
Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4
Apple 100% Juice
Great Value
D NOVA 1
Great value, crunchy honey oats with almonds cereal
Great Value
D NOVA 4
No Stir Creamy Natural Peanut Butter Spread
Great Value
C NOVA 2
Great value, fruit spins, sweetened multigrain cereal, sweetened multigrain
Great Value
D NOVA 4
Great value, multi-grain flakes cereal
Great Value
C NOVA 3
Great value, cereal, toasted whole-grain oats
Great Value
C NOVA 4
White Cranberry Peach Juice Cocktail
Great Value
E NOVA 4
Great value, sugar cookies
Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4