Barcode: 0003003410536
Applesauce, unsweetened
by Giant Eagle
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.9 g |
| of which sugars | 9.5 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples, water, ascorbic acid (to maintain color).
Related Products in Snacks
Marzipanbrot
Winter Traum (Zentis)
E NOVA 4
Fruchtbonbons
NOVA 4
Lebkuchen-Allerlei
F.A. Crux, Wintertraum
E NOVA 4
Weiße Schokolade Erdbeer-Vanille
Moser Roth
E NOVA 4
Kokostraum
Choceur, R&B Food
E NOVA 4
Nuss-Spitzkuchen
Aldi,F.A. Crux,Wintertraum
E NOVA 4
Popcorn
Sun Snacks
E NOVA 3
Rollino Milch
Balconi
E NOVA 4
Bombay Mix
Snackrite
NOVA 3
Mango
Aldi
E NOVA 4
Schoko Lebkuchen
Monarc
E NOVA 4
Gugelhupf, csokoládés-narancsos
Finest Bakery
D NOVA 4