Barcode: 0886926216998
Applesauce, unsweetened cinnamon
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.4 g |
| of which sugars | 10.6 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic apples, water, organic cinnamon.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fanta Citron frappé
fanta
D NOVA 4
Chips barbecue
E
Fanta zero zahăr portocale
Fanta, Coca-Cola, Coca-Cola Company
C NOVA 4
Sprite 330ml
Sprite, The Coca-Cola Company
D NOVA 4
Sprite Gazoz 2,5L Limonlu
Sprite
B
Huile de tournesol
LIVINGWELL NATURALS
E NOVA 2
Bevanda vegetale Cereali
Adez
C
Peach Juice
Cappy
E NOVA 4
Confiture bio et artisanale de framboises
Margo
D NOVA 4
Farine de patate douce
YAM Nutrition
NOVA 1
Fanta
fanta
E NOVA 4
Härkis Pyörykkä
beanit
A NOVA 4