Barcode: 0072036712073
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.4 g |
| of which sugars | 11.1 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic apples, organic berry puree, water, ascorbic acid (vitamin c).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic carrots
A NOVA 1
Basket organic baby spring mix
A
Giant Eagle - All-Purpose Flour
Giant Eagle
A NOVA 3
Carrots
A NOVA 1
Broccoli slaw
Giant Eagle
A NOVA 1
Baby-cut carrots
Natures Basket Organics
A NOVA 1
Seasoned Croutons
Giant Eagle
E NOVA 4
Carrots
A NOVA 1
Baby Spinach
nature's basket
A NOVA 1
Caesar croutons
Giant Eagle
E NOVA 4
Baby-cut carrots
giant eagle
A NOVA 1
Garlic and Butter flavored croutons
Giant Eagle
E NOVA 4