Barcode: 0072036140388
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.5 g |
| of which sugars | 15.9 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples, high fructose corn syrup, corn syrup, strawberry puree, natural flavor, water, ascorbic acid (vitamin c), red #40, blue #1.
Additives
e129
e133
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Granola
The Toasted Oat
D NOVA 3
Keto Friendly Cereal - Maple Waffle flavored cereal
Catalina,Catalina Crunch
D NOVA 4
Mint Chocolate Keto Friendly Cereal
Catalina Crunch
A NOVA 4
Seasoning blend
A NOVA 3
Soft granola
E NOVA 4
French Vanilla Almond + Coconut Creamer
Nutpods
A NOVA 4
Sweet loren's, place & bake cookie dough, oatmeal & cranberry
Sweet Loren's
E NOVA 3
Scrumptious Chewy Granola
The Toasted Oat
D NOVA 3
Original Almond + Coconut Creamer
Nutpods
A NOVA 4
Hummus
C NOVA 3
Chocolate chunk edible cookie dough
E NOVA 4
Soft granola apricot shortbread
D NOVA 3