Barcode: 5014442795085
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 410.0 kcal |
| Fat | 34.4 g |
| of which saturated | 21.6 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Cheddar cheese (Milk), Smoke Flavouring, Paprika. For Allergens see ingredients in bold.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Whole vitamin d milk
C NOVA 1
Nesquik Banana Strawberry
Nesquik
C NOVA 4
Reduced fat mmmmilk
B NOVA 1
Lowfat milk, caramel coconut
C NOVA 4
Fat free milk
C NOVA 4
Authentic Greek Yoghurt
Taste The Difference
C NOVA 1
Shamrock farms whole milk 1 quart
C NOVA 1
Low Fat Milk
Nesquik
C NOVA 4
Fat Free Authentic Greek Yogurt
Sainsbury's
A NOVA 1
2% reduced fat milk
B NOVA 1
Nestle readytodrink flavored milk
Nesquik
C NOVA 4
Chocolate lowfat milk, chocolate
C NOVA 4