Barcode: 0010957423524
Applewood Double Smoked Bacon
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 278.0 kcal |
| Fat | 347.0 g |
| of which saturated | 139.0 g |
| Carbohydrates | 69.4 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 278.0 g |
| Salt | 27.8 g |
Ingredients
CURED WITH: WATER, SALT, NATURAL APPLEWOOD SMOKE FLAVORING, SUGAR, SODIUM PHOSPHATE, SODIUM ERYTHORBATE, SODIUM NITRITE.
Additives
e250
e316
Related Products in Null
Pork Rinds
Kroger
E NOVA 4
LIGHT mayo
Kroger
NOVA 4
Polish Dill Spears
Mt. Olive
E NOVA 4
Kosher Dills
Mt. Olive
E NOVA 4
Lindor Coconut Milk Chocolate Truffles
Lindt, Lindt & Sprungli (Usa) Inc.
E NOVA 4
Turkish Apricots
Northgate
NOVA 4
Broccoli & Cheddar Cheese Quiche
Trader Joe's
D NOVA 4
Fine Assorted Collections
Ferrero Collection, Ferrero U.S.A. Incorporated
E NOVA 4
Soft Drink
Saranac
NOVA 4
BEEF STROGANOFF WITH ROASTED BUTTERNUT AND COUS-COUS
FIT FOOD 4U
NOVA 3
The Original Salty Sweet Mixed Nuts
Diamond Foods Inc.
E NOVA 4
Crushed Garlic
Trader Joe's
NOVA 1