Barcode: 0070784030067
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 46.7 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 33.3 g |
| Salt | 4.5 g |
Ingredients
Cured with water, salt, sugar, sodium phosphates, sodium erythorbate, sodium nitrate.
Additives
e251
e316
Related Products in Meats And Their Products
HERTA LE BON PARIS Jambon à l'étouffée x4 -170g
HERTA, Le Bon Paris
C NOVA 4 Eco-Score D
Prosciutto crudo
Auchan, Tavola in Italia
E NOVA 3
Bifteki
Eridanous
E NOVA 4
Terrine de campagne dorée au four
Madrange
D NOVA 4
Bacon
U, U Bio
D NOVA 4 Eco-Score C
Dino Shaped Chicken Breast Nuggets
Great Value
D NOVA 4 Eco-Score E
Saucisses de Montbéliard cuites
Nos régions ont du talent
E NOVA 4 Eco-Score B
Chipotle Honey
Vacadillos Carne Seca
E NOVA 4
Magret de canard du sud ouest fumé
Delpeyrat
E NOVA 3
Garlic & Herb Chicken With Vegetable Risotto
MY MUSCLE CHEF
C NOVA 3 Eco-Score E
Smoked Turkey Rashers
Oakpark
C NOVA 4 Eco-Score E
Albóndigas con salsa de tomate
Carretilla
D