Barcode: 0657622741646
Appley Ever After
by Honest Kids
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
FILTERED WATER, ORGANIC APPLE JUICE FROM CONCENTRATE, ORGANIC NATURAL FLAVORS, VITAMIN C (ASCORBIC ACID), CITRIC ACID (PROVIDES TARTNESS)
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Luxury Chocolate Drink
Twinings
NOVA 4
HEARTEA
Twinings
NOVA 4
Digest Spearmint, Apple and Rooibos with baobab
Twinings
NOVA 1
kids cold infuse blackcurrant and apple
Twinings
NOVA 4
Reset, Herbal Infusion
Twinings of London
NOVA 4
Cranberry & Pomegranate
Twinnings
B NOVA 4
Twinings Ginger 20'S 35G
Twinings
NOVA 1
In'fuse a freddo fragola, anguria & limone
Twinings
NOVA 4
In'fuse a freddo mango arancia & frutto della passione
Twinings
NOVA 4
Immune Support Tea
Twinings
NOVA 4
Wellbeing Collection
Twinings
NOVA 4
Cold In'fuse for water bottles
HAUGEN-GRUPPEN AS