Barcode: 0708820011045
Apply Cider Vinegar
by Meijer
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
kosher
unfiltered
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 6.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 19.1 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Unfiltered, unpasteurized organic apple cider vinegar, diluted with water to 5% acidity.
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Condiments
Select gluten free tamari soy sauce
E NOVA 3
Wonton Strips
Signature
D NOVA 3
Hot taqueria style salsa roja with fire roasted tomatoes, garlic, and chile peppers, hot
C NOVA 4
kung pao stir fry sauce
E NOVA 4
Roasted garlic topped hummus
Signature Cafe
C NOVA 3
Roasted red pepper topped hummus
Signature Cafe
B NOVA 4
Select spicy korean style stir fry sauce
E NOVA 4
Chinese 5 spice bbq finishing sauce, chinese 5 spice bbq
E NOVA 4
Sweet Chili Sauce
E NOVA 4
Thai Style Red Curry Paste
E NOVA 4
Tartar sauce
D NOVA 4
Arrabbiata pasta tomato sauce with basil, garlic, and red hot peppers
Signature Reserve
C NOVA 3