Barcode: 3286010022097
Après-shamooing extra doux
by Naturé moi
Processing
NOVA 4
Labels
not tested on animals
sulfate free
without paraben
without silicon
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
aqua, cetearyl alcohol, glycerin, distearoylethyl, dimonium chloride, parfum, benzyl alcohol, cetrimonium chloride, tetrasodium glutamate diacetate, citric acid, ficus carica fruit extract, prunus amygdalus dulcis fruit extract, sodium hydroxide, sodium benzoate, potassium sorbate, citronellol, geraniol
Additives
e1519
e202
e211
e330
e422
e524
Related Products
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Pesto pasta style
Aldi
C NOVA 4
White bread
no name
C
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Saucisses de Toulouse aux Lentilles cuisinées
Raynal et Roquelaure
C NOVA 4 Eco-Score A
Vollrohr Zucker
DmBio
E NOVA 2 Eco-Score A