Barcode: 3045320073584
Apricot Compote
by Bonne Maman
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 108.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apricots 85%, sugar
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Extra virgin olive oil
C NOVA 2
Naturali Pompelmo
Sanpellegrino
E NOVA 4
Masala Festive Pack Authentic Indian Noodles
Maggi,Nestlé
NOVA 4
Authentic Indian Noodles
Nestlé
NOVA 4
Purée Pomme Mangue Framboise Avocat
Gerber
NOVA 1
Organic Brown Rice Cereal
Gerber
C NOVA 4
Nestea
Nestle
E NOVA 4
Rich Colombian Coffee
NESCAFÉ
Organic Tahini
Trader Joe's
NOVA 1
Chocolate Peanut Butter Plant-Based Frozen Dessert
Häagen-Dazs
D NOVA 4
Caramel Fudge Chip Plant-Based Frozen Dessert
Häagen-Dazs
D NOVA 4
Naturali Arancianta rossa
Sanpellegrino
NOVA 4