Barcode: 0077028019024
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 38.5 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fruit pulp, sorbitol (from tapioca), water, gelling agents (pectin, tricalcium phosphate), acidity regulators (citric acid, trisodium citrate), flavorings, preservative (potassium sorbate, sodium sulfite), color (fd&c yellow#6), artificial sweetener (sucralose).
Additives
e110
e202
e221
e330
e331
e331iii
e420
e440
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
High Protein Nut Bar with Banana
Jannis
NOVA 4
Huile D Olive De Kalamata Iliada Grèce
B NOVA 2
Sezamová tyčinka
Jannis
C
High Protein Nut Bar Roasted nuts
Jannis
C NOVA 4
High Protein Nut Bar with Apricot
Jannis
A NOVA 4
Huile d'Olive Grecque Etra Vierge
Iliada
B NOVA 2
Extra Virgin Olive Oil
Iliada
B NOVA 2
High Protein Nut Bar with Strawberries & Raspberries
Jannis
A NOVA 4
Premium Greek Kalamata Deli Figs, Natural Sundried
Jenny's Figs
High Protein Nut Bar Roasted nuts
Jannis
C NOVA 4
High Protein Nut Bar with Strawberries and Raspberries
Jannis
A NOVA 4
Iliada Kalamata Pdo Extra Virgin Olive Oil
OLUF LORENTZEN AS
B