Barcode: 0852403006338
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 156.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 37.5 g |
| of which sugars | 31.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 4.1 g |
Ingredients
Water, soy sauce (water, wheat, soybeans salt), sugar, apricots (apricots, water, sugar), garlic (garlic, soybean oil, citric acid), apricots, ginger with citric acid, dried onion, rice vinegar, sesame seeds, xanthan gum, garlic powder, onion powder, ginger powder.
Allergens
gluten
sesame seeds
Additives
e330
e415
Related Products in Condiments
Sos Maioneză
Univer
E NOVA 4
Tomi Sos cu usturoi🙂
Tomi
NOVA 4
Sos Chips
Univer
D
Mustar din Tecuci
Olympia
D NOVA 4
Sos salata cezar
D NOVA 4
Moutarde
D NOVA 4
Ketchup iute
Univer
D NOVA 3
Univer mustar
Univer
B NOVA 3
Univer Ketchup 470 g 100 g ketchup conține 185 g r
D
sos chili mayo
Spring
D NOVA 4
Ketchup dulce
REGAL
D NOVA 4
Ketchup picant
Regal
D NOVA 4