Barcode: 0850009890016
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 6.3 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Wheat flour, apricots, canola oil, dextrose, sugar, pumpkin seeds, sunflower seeds, jumbo oats, concentrated butter (from milk), corn starch, honey, cinnamon, salt, maltodextrin, soy lecithin (emulsifier), natural flavor.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Golden oreo
Oreos Thins
E NOVA 4 Eco-Score C
Galletas de maíz y nopal crackers
Susalia
A NOVA 3 Eco-Score A
Protein Bar Chocolate Peanut Caramel Flavor
FULFIL
E NOVA 4
Cocoa & Carmel Raisins
Sun Maid
E NOVA 4
Buffalo Seasoned Pretzel Twists
Dot's Homestyle Pretzels
E NOVA 4
caja Ferrero Rocher
Ferrero Rocher
D NOVA 4
Unsalted dry roasted peanuts
Target Brands Inc.
E NOVA 1
White Cheddar Popcorn
Skinny Pop
NOVA 4 Eco-Score B
Tropical Sours
Smart Sweets
B NOVA 4 Eco-Score B
Fruit bars
Betty Lou's
NOVA 4
FLAPJACK POWER CUP Chocolate Peanut Butter
KODIAK
NOVA 4
Chocolate chip cookies
Albert Heijn
E NOVA 4 Eco-Score D