Barcode: 0667494131131
Apricot-Honey Spread
by B & R Farms
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 52.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Honey, blenheim dried apricots prepared with sulfur dioxide.
Additives
e220
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kombucha Probiotic Tea
C NOVA 3
Chica de gallo, spicy guacamole
Chica De Gallo
NOVA 3
Hampton creek, just cookie dough, peanut butter
Hampton Creek, Hampton Creek Inc.
D NOVA 4
Whole Wheat Gnocchi
Carlo Crivellin
C NOVA 4
Organic Ginger Spice Kombucha
health ade Kombucha, Health-Ade
NOVA 3
Amazonia, Coconut Water + Green Tea
Ama Waters Llc
C NOVA 4
Amazonia, Coconut Water + Peach Tea
Ama Waters Llc
C NOVA 4
Seaweed Chip, Hot & Spicy
Ocean's Halo
C NOVA 3
Chica de gallo, spicy guacamole
Chica De Gallo
NOVA 3
Stark Raving, Gluten-Free Pizza Crust
Stark Raving Foods Llc
E NOVA 4
Extra virgin olive oil
B NOVA 2
Amazonia, Coconut Water + White Tea
Ama Waters Llc
C NOVA 4