Barcode: 00036856
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 256.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 62.9 g |
| of which sugars | 49.3 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Glucose-Fructose syrup, Apricots, Sugar, Gelling Agent: Pectin; Acidity Regulators: Citric Acid, Sodium Citrate.
Additives
e330
e331
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Reggiano And Garlic Twists
Sainsbury's Taste the Difference
NOVA 3
Corn flakes
sunshine cereals
D NOVA 3
Garlic & Herb Seasonings
Spice islands
D NOVA 2
Sunflower Oil
Colorado Mills Llc In Lamar
C NOVA 2
Rigatini
Felicetti
A NOVA 1
Peanut M&M’s
M&M's
E NOVA 4
Peanut Brittle Bites
Munch
E NOVA 4
Goody's, Snacks, Vannila Blueberry
Entertainment Production House Inc.
C NOVA 3
Handcrafted jelly
D NOVA 4
Handcrafted jam
D NOVA 4
Orange Beverage
Florida Fruit Juices Inc.
E NOVA 4
Scuppernong jelly
D NOVA 4