Barcode: 0041512087981
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apricots, corn syrup, sugar, pineapple, pectin, citric acid.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Schoko Müsli, Chocolate
Hahne
B
フルーツナッツミューズリー
country farm,カントリーファーム
NOVA 3
Weltmeister-Brötchen
Coppenrath & Wiese, Coppenrath und Wiese
C NOVA 3
Oats
Hahne
A NOVA 1
Classic Corn Flakes
Hahne
D NOVA 3
Corn Flakes
Hahne
D NOVA 3
Flocons d’avoine
Hahne
A NOVA 1
Flocons d'avoine
Muesli land
A NOVA 1
Corn flakes
Hahne
D NOVA 3
Hahne Frosted Flakes 375GR
Hahne
E
Viel Früchte Müsli
HAHNE, ฮาทเน่
C NOVA 4
Hahne 5 Grain Flakes Muesli
Hahne
A