Barcode: 0011225004230
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apricots, sugar, liquid sugar (sugar, water), contains less than 2% of lemon juice concentrate, fruit pectin, citric acid, ascorbic acid.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Faden Nudelnester
Zabler
A
Kinder Winterdrink Die Eiskönigin
mein Beckers Bester
C NOVA 1
Vier Käse
La Mia Familia,Dr. Oetker
C NOVA 4
Meerrettich gerieben
Scandia
C
Bistro Spicy BBQ Vegan
Dr. Oetker
C NOVA 4
Pappardelle
Zabler, Zablet
A
Hochzeitnudeln
Zabler
NOVA 1
Nudeln Bandnudeln
Zabler
A NOVA 1
Hochzeitsnudeln
Zabler
A
La Mia Familia Tomate & Paprika
Dr. Oetker
C NOVA 4
Nudeln Fusilli Paradiso Bio
Zabler
A NOVA 1
Suppen-Muscheln
Zabler Hochzeit Nudeln
A