Barcode: 0739148100043
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 60.7 g |
| of which sugars | 32.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Flour, sugar, vegetable shortening palm oil, soybean oil, egg white, honey, cocoa (processed with alkali), artificial flavor, fd&c yellow #5 filling: sugar, corn syrup, orange peel, pineapple pectin, citric acid, orange oil, fd&c yellow #5.
Additives
e102
e330
e440
Related Products in Snacks
KitKat Orange
KitKat
E NOVA 4
Choco Crossies - Crunchy Moments a la Tiramisu
Nestlé
E NOVA 4
Les recettes de l atelier
Nestlé, Les recettes de l'atelier
E NOVA 4
NESTLE LES RECETTES DE L'ATELIER Juste 3 Ingrédients 90% 80g
Nestlé, Les recettes de l'atelier
D NOVA 3
Pépites de chocolat au lait et petit beurre
Cailler
E NOVA 4
Lion 2+1
Nestle, ТОВ "Нестле Україна"
E NOVA 4
Choco Crossies, Crunchy Moments, Maple Walnut Brownie
Nestlé
E NOVA 4
Extrafino barritas
Nestlé
E NOVA 4
Tropical Tots
Rowntrees, Nestlé
E NOVA 4
White chocolate Smarties
Nestlé
E NOVA 4
NESTLE LES RECETTES DE L'ATELIER Lait Caramel 115g
Nestlé, Les recettes de l'atelier
E NOVA 4
White chocolate smarties
Nestle
E NOVA 4