Barcode: 3324498000869
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 217.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 55.6 g |
| of which sugars | 55.6 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apricot, cane sugar, concentrated lemon juice, fruit pectin.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Coulis de framboises
Thiriet
B NOVA 3
Rhubarbe en morceaux
Thiriet
A
4 Tomates farcies
Thiriet
B NOVA 4
Framboises entières et brisées
Thiriet
A NOVA 1
Griottes dénoyautées
Thiriet
A NOVA 1
Framboises entières
Thiriet
A NOVA 1
Myrtilles
Thiriet
A NOVA 1
Framboises entières
Thiriet
A NOVA 1
Framboises entières
Thiriet
A NOVA 1
Mangues en morceaux
THIRIET
B NOVA 1
Melange de fruits rouge
Thiriet
B NOVA 1
Gnocchi et épinards sauce au chèvre
Thiriet
C NOVA 4