Barcode: 7340191152229
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 247.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Aprikoosi (EU), sokeri, ruokosokeri, sitruunatäysmehutiiviste, hyytelöimisaine (E 440)
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Oats & honey with strawberries toasted multigrain cereal with honey oat clusters, oats & honey with strawberries
Food Club
D NOVA 4
Fc jugo cramberry cocktail 64 oz
D NOVA 4
California fruit medley in light syrup, california fruit medley
B NOVA 4
Yellow cling sliced peaches in light syrup
C NOVA 4
Red beans
A NOVA 4
Light red kidney beans
A NOVA 4
Bruschetta with onions, garlic & italian seasonings, onions, garlic & italian seasonings
A NOVA 4
Navy beans
A NOVA 3
Peppermint caffeine free herbal tea bags
Full Circle, Topco
B NOVA 1
Cut green beans
Food Club
A NOVA 3
Food club, 100% unsweetened juice from concentrate, pineapple
Food Club, Topco Associates Inc.
E NOVA 1
Nighttime blend caffeine free herbal tea bags
Full Circle
B NOVA 1