Barcode: 7025110095503
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 158.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 39.0 g |
| of which sugars | 39.0 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Aprikos 50%, sukker, vann, surhetsregulerende middel (E 330), fortykningsmiddel (E 440), konserveringsmiddel (E 202).
Additives
e202
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Radiatori
Garofalo
A NOVA 1
Traditionele toast
Jos Poell
D NOVA 3
Breadsticks
D NOVA 3
Penne Ziti Lisce
Garo Falo, Garofalo
A NOVA 1
Baby Courgette
M&S Eat Well
A NOVA 1
Capellini
Garofalo
A NOVA 1
Elicoidali
Garofalo
A NOVA 1
Fusilli
Garofalo
A NOVA 1
Harissa chicken couscous salad
Marks & Spencer
A
M&S Maple and Pecan flakes
M&S
D NOVA 4
Gourmet edible cookie dough, chocolate chip
E NOVA 4
Farfalle
Garofalo
A NOVA 1