Barcode: 4002575629071
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 228.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Aprikosen, Zucker, Geliermittel Pektine, Säuerungsmittel Citronensäure.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bran Flakes
Millville
C NOVA 4
Zimt Chips
Golden Bridge
D NOVA 4
Kalamata Olives
Specially Selected
D NOVA 3
Pitted olives
Specially
D NOVA 3
Honey Wheat Bread
L'oven Fresh
C NOVA 4
Bio-Antipasti - Artischocken geviertelt
Aldi, BLM, Gut Bio
C NOVA 3
Riso alla cantonese
Aldi, Asia green garden
C NOVA 4
12 Grain Bread
L'oven Fresh
B NOVA 4
Hamburger Buns
L F
D NOVA 4
Veganes Eis
Grandessa
D NOVA 4
Oat Milk
Actileaf
C NOVA 3
Bio-Antipasti - Oliven-Mix
Aldi, BLM, Gut Bio
C NOVA 3