Barcode: 7627535695674
aprikosenrigel
by Coop
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | 4.9 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Abricots 50% (Turquie), raisins sultanines 30%, noisettes moulues 10%, éclats de noisettes 10%, huile de tournesol. Peut contenir des traces de: noix, amandes. Tous les ingrédients agricoles sont issus de la production biologique.
Related Products in Snacks
Chocolat lait Tanzanie
Waterbridge
E NOVA 4
Extra Creamy Milk Chocolate
Waterbridge
E NOVA 4
70% Extra-Dark Chocolate, Belgian
Waterbridge
E NOVA 4
Belgian Milk Chocolate with Almonds
Waterbridge
E NOVA 4
Dark Chocolate with Almonds
Waterbridge
E NOVA 4
Extra Dark Chocolate
Waterbridge
E NOVA 4
Dark Chocolate with Fruit and Nuts
Waterbridge
E NOVA 4
Date bars
Deemah
D NOVA 4
Protein Cookies Birthday Cake
Bowmar Nutrition
E NOVA 4
Belgian Milk Chocolate
Waterbridge
E NOVA 4
Belgian Milk Chocolate with Caramel & Sea Salt
Waterbridge
E NOVA 4
Dark Chocolate
Waterbridge
E NOVA 4