Barcode: 7032069726013
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 285.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | 7.3 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Tørkede aprikoser (99,8 %), konserveringsmiddel (E 220 _svoveldioksid_).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
The original crunchy absolute nuts granola
Jordans
B NOVA 4 Eco-Score B
Pumpkin Seed & Flax Granola Cereal
Simply Nature
B NOVA 3 Eco-Score E
Mezzi Rigatoni No 57 Gluten Free
Rummo
B NOVA 4
Tyrells - Bramburky s příchutí hovězího hrudi a černého pepře
Tyrrell's
C Eco-Score B
Natural Peanut Butter
ALPINO
B Eco-Score D
Legumotti Lenticchie Rosse, Ceci e Piselli
Barilla
A NOVA 1
Soja Schnetzel Grob
Alnatura
NOVA 1
Galettes multicéréales fines
Casino, Casino Bio
A NOVA 3 Eco-Score B
Crisp & Crunch Apple & Berry Granola
Jordans
B NOVA 4 Eco-Score B
Bagerens Bedste rugbrød
Kohberg
D NOVA 4 Eco-Score A
Tukas Tomaten Paste
Tukas
A NOVA 1 Eco-Score C
hot dog rustique
Dulcesol
B NOVA 4 Eco-Score B