Barcode: 5708709004200
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 215.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 48.0 g |
| of which sugars | 46.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
aprikos (40%), socker, glukos-fruktossirap, vatten, pektin, citronsyra, kaliumsorbat, svaveldioxid
Additives
e202
e220
e330
e440a
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Baba ganoush
Yarden
C NOVA 4
Premium Dates Medjool
Medjool plus
D
Vegetarische Schnitzel
Nestlé, Garden Gourmet
B NOVA 3
Margarine Yarden En Pot
Yarden
D NOVA 4
Bocaditos braseados
Garden Gourmet
A NOVA 4
Houmous Ail Paprika
Yarden
D NOVA 3
Dates medjool
Medjoolplusmp
D
Houmous Classique
Yarden
D
medjool plus mp
medjool choice dates
C NOVA 1
Falafel épinards
Garden Gourmet
A NOVA 4
Albóndigas
Garden Gourmet
A NOVA 4
Nuggets Garden Gourmet
Nestlé, Garden Gourmet
A NOVA 3