Barcode: 7613312005873
Aproz O2 Function Ananas-Lime
by migros,Aproz
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 16.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau minérale naturelle APROZ, sucre, dioxyde de carbone, acidifiant: acide citrique, gluconate de magnésium, arômes naturels, caféine extraite de grains de café (60 mg/l), oxygène (30 mg/l).
Additives
e290
e330
e580
e948
Related Products in Beverages
Fruit tea
B NOVA 4
Kombucha
Vermont Pepper Works
B NOVA 1
Energy + protein water peach tea, peach
B NOVA 4
Raw Sparkling Probiotic Kombucha
Aqua Vitea
C NOVA 1
Chocolate deluxe whey protein powder, chocolate deluxe
Robert Irvine
E NOVA 4
Artesian Water
Hi Nabor
B
Nutritional protein solutions whey protein mix
E NOVA 4
Sparkling fruit presse
E NOVA 4
Whey protein mix
E NOVA 4
Whey protein mix
E NOVA 4
Green tea
B NOVA 4
Powercoco, natural sports drink, fruit punch
Powercoco
C NOVA 4