Barcode: 7896327512509
Apti instant power
by Apti
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no preservatives
no added msg
rich in iron
contem aromatizante
Categories
Available in
brazil
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 90.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
açúcar, cacau em pó , maltodextrina (Streptomyces viridochromogenes , Bacillus thuringiensis , Agrabacterium tumefaciens , Zea mays ) , vitaminas (A,B1,B2,B3,B5,B6,B9 ,B12, C e D) , ferro , emulsificante : lecitina de soja,aroma idêntico ao natural de baunilha.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Orange Flavored Soda, Orange
Tops
E NOVA 4
Cranberry Raspberry Flavored Juice Cocktail Blended With 2 Other Juices From Concentrate, Cranberry Raspberry
Tops
E NOVA 4
Rehab Monster Peach Tea
Monster
C NOVA 4
Monster Energy
Monster Energy
E NOVA 4
monster energy ultra
monster energy company,coca cola
C NOVA 4
Root Beer
Tops
E NOVA 4
Mean Bean
Monster
E NOVA 4
Monster Energy Ultra Violet
Monster
C NOVA 4
Monster Energy Zero Sugar
Monster
C NOVA 4
Monster Energy Ultra Red
Monster Energy
C NOVA 4
Monster energy ultra
Monster
B
Pomegranate Sparkling Soda, Pomegranate
Tops
E NOVA 4