Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 411.8 kcal |
| Fat | 14.7 g |
| of which saturated | 7.4 g |
| Carbohydrates | 67.6 g |
| of which sugars | 61.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
utrition facts amount/serving 13 servings container serving size total fat 5g sat. fat 2.5g sodium 65mg total carb. 23g % daily value* 6% 13% 3% 8% total sugars 21g incl. 21g added sugars 42% war tsp (34g) calories serving value tells you how vies 140 protein og not a significant source of trans fat, bert in a serving of food cholesterol, dietary fiber, vitamin d, sba daily diet. 2,000 tais used for general calcium, iron and potassium. pillsbury characte used under contains s of salt, mono-and diglycerides, polysorbate 60, modified corn starch, potass frosting: sugar, palm oil water, corn syrup, corn starch, canola oil, contains preservative), soy lecithin, xanthan gum, natural and artificial flavor, citric a color (including blue 1), phosphoric acid, antioxidants (ascorbyl palmitate sugar, rice flour, vegetable oil (palm and palm kernel), corn starch, cellul rageenan, confectioner's glaze, artificial color (blue 1 lake, yellow 6. red chamomile and rosemary extracts). ellows. blue 1, red 40). dean ingredients. food company chicago, il 60661 usa best if used by: jul 17 2025 4 108 501 13 0026
Additives
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Gummy Bunny Candy
Maud Borup
Cotton Candy Dreamsicle
Maud Borup Inc
Gummy Bunny Candy
Maud Borup
Cake In A Jar Mix
Target
Hot Cocoa Mix
Target
Brownie Mix
Target
Cotton Candy
Maud Borup Inc
Toasted s'more cake in a jar mix with cake mix & marshmallows
Target
Cotton Candy
Maud Borup Inc
Cotton Candy
Maud Borup Inc