Barcode: 8964001541011
Aqua Buddies
Processing
NOVA 3
Labels
halal
no preservatives
gost
haccp
iso 9001
iso 9001 2015
fssc 22000
Available in
pakistan
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 220.0 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Halal boneless chicken, mixed spices, salt, water, vegetable oil, _wheat_ flour, bread crumbs,potatoes and sodium phosphates. _Soy_. _Celery_. _Sulphite_.
Allergens
celery
gluten
soybeans
sulphur dioxide and sulphites
Soy Proein
Related Products in Meats And Their Products
Hot and spicy salami calabrese
E NOVA 4
Roasted cooked ham
E NOVA 4
Tallgrass Beef, Grass Fed Ground Beef
Fresh Source Foods Llc
B
Tallgrass beef, tallgrass beef
Tallgrass Beef
C
Minion Shaped Chicken Nuggets
C NOVA 4
Salame toscano
E NOVA 4
Chicken Snack Stick
Mighty Spark
D NOVA 3
Italian cooked ham with natural juices
C NOVA 4
Bacon Spread
The Bacon Jams
E NOVA 4
Bacon Spread
The Bacon Jams
E NOVA 4
Salame gigante
E NOVA 4
Veroni prosciut italiano coppa italiana salami
E NOVA 4