Barcode: 5420021805210
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
eau, fructose, acidifiant Citrique)t I-carnitinet arôme naturel de citron vert, conservateurs et édulcorants (cyclamate de sodium, acésulfame K, Saccharine sodique) antioxydant (acide ascorbique). *Contient une de phénylalanine.
Additives
e950
e952
e954
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Kefir cultured milk mixed berry
365
D NOVA 4
Black Cherry Flavored Sparkling Water, Black Cherry
Whole Foods Market, 365 whole foods market
B NOVA 4
Spring Water
365 Whole Foods Market
A NOVA 1
Kefir Cultured Milk STRAWBERRY
365 Whole Foods Market
D NOVA 4
Morning Orange
Whole Foods Market
C NOVA 1
Organic Honeycrisp Apple Juice
Whole Foods
E
Sports Drink Fruit Punch
Whole Foods Market
E NOVA 4
Vanilla Flavored Cold Brew Coffee Concentrate, Vanilla
365 everyday value
C NOVA 4
Alkaline & Electrolyte Water
365 Whole Foods Market
B NOVA 1
Sweet Greens
Whole Foods Market
B NOVA 1
Spiced Cider Sparkling Water
365 Whole Foods Market
B NOVA 4
Organic Gut Refresher Shot Apple + Ginger
365 Whole Foods Market
NOVA 1