Barcode: 0713733822732
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 208.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Gum base, sorbitol, isomalt, erythritol, xylitol, mannitol, natural and artificial flavors, maltitol, gum arabic, glycerol, titanium dioxide, aspartame, acesulfame potassium, talc, carnauba wax, bha (to maintain freshness).
Additives
e171
e320
e414
e420
e421
e422
e553
e553b
e903
e950
e951
e953
e965
e967
e968
Related Products in Snacks
La cerise
Lidl, Qualité Supérieure
E NOVA 4
Linzerstangerl
Alpenfest style, Guschlbauer GmbH, Lidl
E NOVA 4
Old Dutch Réglisse amère
Hema
C NOVA 3
Cantuccini, Mit Mandeln
Sondey
D NOVA 4
Chrupki jaglane Arachidowe
Vemondo
C NOVA 3
Thunfisch Röllchen scharf
Penny, Sondey
E NOVA 4
Organic Roasted Seaweed Snacks Korean BBQ Style
Lidl Organic
D NOVA 4
Epres gyümölcsszelet
Alesto ( Lidl )
D NOVA 4
Baton de fructe cu gust de afine
Alesto, Alesto ( Lidl )
D NOVA 4
Almond Marzipan In Dark Chocolate
Hema
E NOVA 4
Chrupki Jaglane Solone
Vemondo
C NOVA 3
Germknödel
Alpenfest
C NOVA 4