Barcode: 4015042101949
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 22.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.5 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Zucker Säuerungsmittel Citronensäure, Säureregulator Trinatriumcitrat, natürliches Aroma, Vitaminschung: Pantothensäure, Vitamin B6, Biotin und Vitamin B12.
Additives
e331
e331iii
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Organic light lemonade
Ahold,Nature's Promise,Stop & Shop
D NOVA 4
Mango Dragon Fruit Flavored Sol Tropical Lemonade, Mango Dragon Fruit
Limited time originals
E NOVA 4
Almondmilk Vanilla
Nature's Promise
NOVA 4
100% apple juice
Nature's Promise Kids
NOVA 4
Organic 100% Juice
Nature's Promise
E NOVA 1
Black Cherry Flavored Sparkling Water
Nature's Promise
B NOVA 4
Kombucha Peach Bellini Sparkling Fermented Probiotic Tea Drink, Kombucha Peach Bellini
Nature's promise
C NOVA 3
Mango nector
Stop & Shop
E NOVA 4
Oatmilk Extra Creamy
Nature's Promise
D NOVA 4
Natures promise
Nature's Promise
E NOVA 4
Organic Raspberry Lemonade
Nature's Promise,Stop & Shop
E NOVA 4
Raspberry Lime Sparkling Spring Water, Raspberry Lime
Nature's promise
B NOVA 4