Barcode: 5449000033819
Aquarius Naranja
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
with sweeteners
recicla amarillo
Categories
Available in
belgium, france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
water, sugar, acidulants (citric acid, malic acid), flavor enhancers: sodium chloride, potassium phosphate and calcium phosphate, corrector of acidity (sodium citrate), antioxidant (ascorbic acid), stabilizers (e-414, e-445), sweeteners (sucralose, acesulfame k), natural citrus flavouring, carotene
Additives
e296
e300
e330
e331
e414
e445
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Quinoa drink
Migros V-Love Bio
D NOVA 3
Lait
Valflora
C
Plant-Based Rice Drink Hazelnut
Migros, V-Love
D NOVA 3
Hafer avoine drink
V-Love
D NOVA 3
High Protein Drink Mokka
oh
B NOVA 4
Alpes Suisse
Coop, Coop Naturaplan, Naturaplan
B NOVA 1
Kokos Drink Nature
Elsa, Migros, Migros Bio, Migros V-LOVE
D NOVA 4
Hafer Drink Calcium
Migros, V-Love
C
Smoothie Himbeer Orange
Migros Neuwiesen
C NOVA 1
UHT Milch Drink
Migros, Valflora
C NOVA 1
Lait écrémé
M Classic, Migros
B NOVA 1
Yoghourt kefir nature
MIGROS
B NOVA 4