Barcode: 4902102069359
Aquarius, soft drink
by Aquarius
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Water, hi-fructose corn syrup, honey, sodium chloride, seaweed extract, royal jelly, citric acid, sodium citrate, artificial flavor, arginine ,potassium chloride, magnesium chloride, calcium lactate ascorbic acid (vitamin c), sucralose, isoleucine, valine, leucine.
Additives
e330
e641
e955
Related Products in Beverages
Basil Seed Drink Strawberry
Paradise
E NOVA 4
Trà gùng
Han Ling
E
Basil Seed
Rita
E NOVA 4
Nuoc mam
Vinawang
E
Grenade iced tea
Aloe Love
D
Mountain Dew Bangla
Pepsico,Mountain Dew
E NOVA 4
Coca-Cola
Coca-Cola
Jolly juice
Basil Seed Drink
E NOVA 4
Sprite
Sprite,Coca-Cola,Coca-Cola Company
Fruit de la passion iced tea
Aloe Love
E
Grape Flavour Drink
ALOE FRUIT WAVE
D NOVA 4
Aquafina
পেপসিকো,PEPSICO,Aquafina,অ্যাকুয়াফিনা
B NOVA 1