Barcode: 7790895641206
Aquarius Uva
by Aquarius
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
sistema de etiquetado frontal de alimentos y bebidas
exceso azucares
exceso calorias
exceso sodio
Categories
Available in
argentina
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua, Jugo De Uva, Azúcar O JMAF, Niacina (Vitamina B3), Piridoxina (Vitamina B6), ACI 330 - 334, SEC 452 I - 385, ACREG 331 III, Cons Sorbato De Potasio - Benzoato De Sodio, Aroma, Colorante Tartrazina - 133
Additives
e102
e211
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Milk Chocolate
Swiss Miss
NOVA 4
Lait de coco
Aroy-D
E NOVA 4
Roasted Coconut Juice
Foco, Thai Agri Foods Co. Ltd.
D
Guava drink
Foco
E NOVA 4
crème de coco Kokos
Savoy
E NOVA 4
Coconut Juice
Foco, Thai Agri Foods Co. Ltd.
D NOVA 3
Aroy-D, Coconut Milk
Aroy-D
E NOVA 1
Frozen - Young Coconut Juice
AROY-D
D NOVA 3
Swiss miss hot cocoa mix milk chocolate
Swiss Miss
NOVA 4
Mangonektar
Panchy, Thai Agri Foods
E NOVA 3
Dark Chocolate Hot Cocoa Mix
Swiss Miss
NOVA 4
Nutra Coco 100% Pure Coconut Water
Nutra Coco
C NOVA 1