Barcode: 0074265020370
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Cultured pasteurized milk, salt, vegetarian rennet.
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Dairies
Fromage Fondu Nature
Hénaff
D NOVA 4
Beurre
Les Fruitieres Du Lomont
E
Rapisan Grated Cheese Shaker 8
Perla d'italia
E NOVA 3
Chavignol Fermier AOP
Dubois Boulay
D NOVA 3
COMTÉ Affiné 9 MOIS
Fort des Rousses, Fromageries Arnaud, Juraflore
D NOVA 3
Comté
Fromageries Arnaud, JuraFlore
D NOVA 3
Comté JuraFlore
JuraFlore
D NOVA 3
Fromage fondu au bleu
Hénaff
D NOVA 4
Comté 15 mois
Jura flore
D NOVA 3
Comté 12 mois
Juraflore
D NOVA 3
Fromage fondue nature
Hénaff
D NOVA 4
Comte 6 Mois 220G Jura Fl,
JuraFlore
D NOVA 3