Barcode: 8906019776092
Arabian Premium Dates
by Nutraj
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 83.5 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.6 g |
| of which sugars | 15.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Dates
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Iced Tea
Great Value
B NOVA 1
Great value, natural unsweetened applesauce
Great Value
A NOVA 1
Whole strawberries
Great value
A NOVA 1
Cherry mixed fruit
Great Value
B NOVA 4
Mixed Fruit
Great Value
A NOVA 1
Great Value Frozen Fruit Salad Blend, 48 oz
Great Value
NOVA 1
Peach Slices
Great Value
B NOVA 3
Lentils
Great Value Walmart
A NOVA 1
Traditional naan
Daily Chef, Wal-Mart Stores Inc.
D NOVA 4
Great value, diced pears in light syrup
Great Value
B NOVA 4
Complete Pancake & Waffle Mix Blueberry
Great Value
NOVA 4
Unsweetened applesauce
Great Value
A NOVA 1