Barcode: 8801055707249
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 1.7 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Coffee Creamer (Corn Syrup, Hydrogenated Vegetable Oils (Palm Kernel, Coconut), Caseinate Sodium (Cow's Milk Protein), Stabilizers (E340ii, E452ii), Emulsifiers from Plant Origin (E471, E481), Anticaking Agent: E551, Acidity Regulator: E524), Instant Soluble Coffee, Natural Flavors (Cardamon, Spices, Brown Sugar), Synthetic Flavor (Biscuit, Saffron), Green Tea Extract. Contains Milk. حقائق تغذوية
Additives
e164
e340
e340ii
e452
e452ii
e471
e481
e524
e551
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Compotes a boire specialites de fruits bio 12x90g rik&rok
Rik & Rok,Auchan
A NOVA 1
MULTIFRUITS - Pur Jus
Auchan
D NOVA 1
Amandes en poudre
Auchan
C NOVA 1
Noix de coco en poudre
Auchan
C NOVA 1
BIO100 % Pur jusPomme
Auchan, Auchan Bio, Rik & Rok
C NOVA 1
Corsé
Auchan
B NOVA 1
Huile d'olive et ail mmm!
Auchan,Mmm !
C NOVA 2
compote pommes poires kiwis
Auchan
A NOVA 3
Mmm ! Huile d'olive
Auchan,Mmm !
C NOVA 2
Pur jus d'ananas
Auchan,Auchan Bio
C NOVA 1
Pina Colada
Auchan,L'oiseau,Auchan Production,Groupe Auchan
E NOVA 4
Palmiers au fromage issus de l'agriculture biologique
Auchan Bio
E NOVA 3