Barcode: 0076793401027
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Whole wheat flour, water, yeast, gluten, salt, cultured wheat flour and/or vinegar.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
White Rice
Hitomi
C
Yellow/green squash spiral
A
Jicama sticks
A
Cantaloupe Strawberry
Garden Grove Farms
C
Cooked White Rice
Raw Nature
NOVA 1
Ella's kitchen, raw cold pressed juice blend
Ella's Kitchen, The Hain Celestial Group Inc.
C NOVA 1
Butternut rice
A
Raw Cold Pressed Juice Drink
The Hain Celestial Group Inc.
D NOVA 1
Broccoli rice
A NOVA 1
Fresh english peas
A
Sliced mango
A NOVA 1
Shredded brussels sprouts
A NOVA 1