Barcode: 2600747014438
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 457.0 kcal |
| Fat | 19.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 14.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
ARACHIDE 22%, farine de BLE, SESAME 20,5%, amidon de maïs, sucre, dextrine, huile de palme, sel, poudres à lever : carbonates d'ammonium, carbonates de sodium, colorant : E 100, E120, E141[nano]. Traces possibles de fruits à coque, de lait, de soja, de moutarde, d'oeufs et de sulfites.
Additives
e100
e120
e1400
e141
e500
e503
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pinto Beans
Harvest Blends
B NOVA 4
Light Red Kidney Beans
Harvest Blends
B NOVA 4
tomato soup
Clover Valley
C NOVA 4
Sour Cream & Onion Potato Chips
D NOVA 4
Half-and-half
United Dairy
C NOVA 1
100% Whole Wheat Bread
Bayview Farms
A NOVA 4
Cream of Celery Condensed Soup
American Beauty
C NOVA 4
Jelly belly, mix
Jelly Belly, Jelly Belly Candy Company
E NOVA 4
Buttermilk bread
Quality Chekd Dairies Inc.
C NOVA 4
Jelly belly, the original gourmet jelly bean
Jelly Belly,Jelly Belly Candy Company
E NOVA 4
Pennsylvania dutchman organic pieces and stems mushrooms
A NOVA 3
Chili Beans
Morgan Foods Inc.
A NOVA 4